Dlaczego warto korzystać z cateringu dietetycznego

Najczęstszą przyczyną nieprawidłowego jedzenia jest brak czasu na przygotowanie posiłków. Nagromadzenie się codziennych obowiązków takich jak praca, zajęcia własne, które doprowadzają do zaniedbywania spożywania posiłków o określonych porach dnia,

przez co spożywamy ich znacznie mniej, co powoduje przerwy w dostarczaniu energii i podstawowych składników odżywczych. Odpowiedzią na to jest uczucie głodu wtedy doprowadzamy do sytuacji, że najadamy się do syta dostarczając zbyt dużej ilości produktów w jednym posiłku co skutkuje najczęściej występującą nadwagą lub otyłością.

Jeżeli nieregularnie dostarczamy do organizmu energii w postaci pożywienia wypracowuje się mechanizm nagromadzenia jej w postaci tkanki tłuszczowej, który broni się przed utratą energii na podstawowe czynności życiowe, dlatego tak bardzo ważne jest aby spożywać posiłki systematycznie co pozwoli na odpowiednią ilość energii w odpowiednim czasie i organizm nie będzie potrzebował dodatkowych źródeł energii co spowoduje spadek tkanki tłuszczowej.

Dieta obejmująca zwykle 5 posiłków, które są przygotowane w oparciu o charakterystykę śniadania, drugiego śniadania, obiadu, podwieczorku i kolacji skomponowana jest w taki sposób aby nie przekroczyć wyznaczonego limitu kalorii spożywanych w ciągu całego dnia. Wyznaczone porcje pozwalają uniknąć uczucia głodu i podjadania między posiłkami serwowanymi przez catering.

Dania opracowane przez catering zawierają zbilansowane składniki pokarmowe w każdym posiłku, aby nie przyczynić się do wzrostu masy ciała, dobrze dobrana dieta pozwala nie martwić się przestrzeganiem wyznaczonej nam diety, zyskujemy pewność, że każdego dnia otrzymamy różnorodny i zbilansowany posiłek.

Istnieje również inna forma diety zapewniająca catering dla osób z różnymi chorobami współistniejącymi takimi jak celiakia, czy uczulenie na gluten, cukrzyca, miażdżyca itp. Oraz dieta dla osób aktywnych i sportowców mająca przyspieszyć przyrost siły i masy mięśniowej.

Dzięki cateringowi dietetycznemu możemy zaoszczędzić swój czas i nie martwić się o przygotowanie codziennie innych posiłków.